logo

Řidič Citroenu utrhl při nehodě nápravu, poté si šel koupit pivo

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté integrovaného operačního střediska přijali ve čtvrtek 31. května 2018 v dopoledních hodinách oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/348 v katastru obce Štoky na Havlíčkobrodsku.

Krátce před jedenáctou hodinou projížděl jednačtyřicetiletý řidič motorového vozidla Citroen Xsara po silnici druhé třídy ve směru od obce Petrovice. Nepřizpůsobil rychlost jízdy a po projetí pravotočivou zatáčkou vyjel vpravo na nezpevněnou krajnici a poté ve smyku do protisměru, kde narazil do travnatého svahu. Od svahu se vozidlo odrazilo zpět na silnici, kde zůstalo stát. Řidič poté z místa odešel do obce Štoky do prodejny potravin, kde údajně vypil po dopravní nehodě dvě piva a poté se vrátil zpět na místo dopravní nehody.

Policisté u muže provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem – 1,51 promile alkoholu v dechu. Při opakované dechové zkoušce byly hodnoty také pozitivní – 1,69 promile alkoholu v dechu. Vzhledem k pozitivním dechovým zkouškám a tomu, že řidič uváděl, že požil alkohol po dopravní nehodě, policisté ho vyzvali k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, kterému se podrobil v nemocnici v Havlíčkově Brodě.

Řidič policistům doznal, že předcházející den v nočních hodinách konzumoval alkoholické nápoje. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 12 000 korun.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, Policie ČR