logo

Řidič Dacie vjel u Kostelce nad Labem pod vlak, spolujezdkyně nehodu nepřežila

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na železničním přejezdu chráněném výstražnými kříži, mezi Čakovičkami a Kostelcem nad Labem, došlo v neděli okolo 14:20 k vážné dopravní nehodě.

Podle prvotních informací vjel řidič Dacie na železniční přejezd v době, kdy k němu přijížděl osobní motorový vlak. Ten do vozidla narazil a následně jej tlačil před sebou přibližně 100 metrů. Uvnitř vozu zůstala zaklíněná spolujezdkyně.

Na místo nehody okamžitě vyjeli středočeští záchranáři, byly povolány jednotky HZS SČK ze stanic Mělník, Neratovice, Stará Boleslav, JSDH Kostelec nad Labem a HZS SŽDC Kralupy nad Vltavou, dále k místu vyjely hlídky OO a DI PČR Praha venkov – východ a také výjezdová skupina SKPV ze stejného Územního odboru.

Provoz na silnici mezi Čakovičkami a Kostelcem nad Labem byl zastaven. Stejně tak byl zastaven železniční provoz na místní trati. Dráhy nasadily náhradní autobusovou dopravu.

Tělo mrtvé ženy ohledali kriminalisté společně s koronerem. Řidič osobního vozu utrpěl vážná mnohačetná poranění, se kterými byl převezen na ARO Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Ve vlaku nebyl při nehodě nikdo zraněn. V době nehody v něm cestovalo přibližně 10 lidí, včetně cestujících. Veškeré okolnosti vzniku nehody jsou předmětem dalšího šetření.

MrK, Týdeník Policie