logo

Řidič dodávky objížděl na D46 odstavené vozidlo, střetl se přitom s autobusem

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli ve 20:35 hodin došlo na dálnici D 46 u obce Držovice, ve směru na Prostějov, k dopravní nehodě autobusu a dvou dodávek. Osmatřicetiletý řidič dodávky značky Volkswagen z důvodu závady své vozidlo odstavil při pravém okraji komunikace a místo řádně označil výstražným trojúhelníkem. Takto vzniklou překážku chtěl objet třiatřicetiletý řidič s dodávkou značky Citroën. Do levého jízdního pruhu však vybočil v době, kdy byl již předjížděn autobusem značky Man. Došlo ke střetu autobusu s vozidlem Citroën a následně k odhození Citroënu na odstavený Volkswagen.

V autobuse cestovalo 50 osob. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na vozidlech byla předběžně vyčíslena na 260 tisíc korun. Alkohol byl u všech zúčastněných řidičů vyloučen provedenými dechovými zkouškami. Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního vyšetřování.

Během šetření a odstraňování následků nehody byla dálnice ve směru na Prostějov uzavřena. Odklon dopravy byl veden přes obec Olšany u Prostějova. Provoz na dálnici byl obnoven ve 22:37 hodin. Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního vyšetřování.

por. Mgr. František Kořínek, PČR