logo

Řidič dodávky se u Lipníku nad Bečvou otáčel přes dvojitou plnou čáru a způsobil nehodu

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 21. března 2018 v 15:00 hodin došlo na silnici první třídy nedaleko sjezdu z dálnice D 1 u města Lipník nad Bečvou (exit 296) k dopravní nehodě dvou vozidel.

Osmapadesátiletý řidič automobilu značky Citroën se po sjetí z dálnice chtěl vrátit zpět a pokračovat v jízdě směrem k Ostravě. Na přímém úseku čtyřproudé komunikace nerespektoval dopravní značení a chtěl se otočit do protisměru v místě s dvojitou podélnou čárou souvislou. Při tom však přehlédl ve stejném směru jedoucí osobní automobil značky Škoda, jedoucí v levém jízdním pruhu.

Z toho důvodu došlo ke střetu pravé boční části Škody s levou boční částí Citroënu. Po střetu se Citroën zastavil uprostřed komunikace. Automobil Škoda pokračoval ve smyku v protisměrném jízdním pruhu. Poté vyjel vlevo mimo komunikaci do příkopu. Tam se vozidlo přetočilo přes střechu a zastavilo zpět na kolech. Při dopravní nehodě utrpěl devětačtyřicetiletý řidič Octavie zranění, se kterým byl převezen do hranické nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo.

Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 321 tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Po prohlídce poškození policisté na místě zadrželi osvědčení o registraci obou vozidel.

por. Mgr. František Kořínek, Policie ČR