logo

Řidič Fabie vjel v Jincích pod vlak, střet nepřežil

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V Plešivecké ulici v Jincích na Příbramsku došlo v pondělí odpoledne k tragické dopravní nehodě. Při té vjel řidič Fabie ze zatím nezjištěných příčin na železniční přejezd v době, kdy blikala červená výstražná signalizace, a kdy se k přejezdu blížil osobní vlak.

Po střetu byl automobil odhozen do příkopu mimo silnici a mimo železniční trať, navíc se převrátil na střechu.

Na místo okamžitě vyjely jednotky HZS SČK ze stanic Hořovice a Příbram, dále pak jednotka HZS SŽDC Plzeň, posádky RZP a RV ZZS Středočeského kraje, hlídky Policie ČR, včetně DI PČR Příbram, či OOP Příbram – venkov. Povoláni byli zástupci SŽDC i Drážní inspekce. Na místo vzlétl vrtulník LZS Kryštof 01.

V době příjezdu složek IZS na místo již řidič nejevil známky života. Hasiči jej museli z vraku vozu vyprostit. I přes veškerou snahu záchranářů bohužel na místě zemřel. Vrtulník LZS byl proto odvolán zpět na svou základnu.

Silnice byla v místě nehody uzavřena. Stejně tak byl zastaven železniční provoz na trati. Dráhy zavedly náhradní autobusovou dopravu. Nikdo ve vlaku nebyl při nehodě zraněn.

K nehodě došlo jen několik stovek metrů od místa, kde došlo k podobné nehodě, taktéž Škody Fabie, před necelými dvěma měsíci.

MrK, Týdeník Policie