logo

Řidič Felicie naboural ve Vodňanech čelně do stromu, spolujezdec nehodu nepřežil

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý odpoledne, krátce před 17:00 hod., přijal důstojník Integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje oznámení o vážné dopravní nehodě v obci Vodňany, Radomilická ulice.

Na místo byla vyslána hlídka místních policistů a zároveň i Skupina dopravních nehod Územního odboru Strakonice. Ti po příjezdu na místo zjistili, že ve směru z obce k drůbežárně a silnici I/20 je ve vzrostlém stromě havarované osobní vozidlo tovární značky Škoda Felicia Combi. Na místě se přítomní hasiči snažili provést resuscitaci těžce zraněného spolujezdce sedícího vpředu, bohužel bez kladného výsledku. Zraněný řidič byl z vozidla vyproštěn a poté transportován vozidlem Zdravotnické záchranného služby Jihočeského kraje do zdravotnického zařízení.

Vyšetřováním nehody bylo zjištěno, že řidič (roč. 1981), jedoucí v uvedeném voze, pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu komunikace, pro projetí mírnou zatáčkou typu S, dostal smyk, kdy vjel pravou stranou na zvýšený obrubník. Poté po pár metrech čelně narazil do stromu. Na místě jeho spolujezdec (roč. 1987) podlehl těžkým zraněním, neslučitelným se životem.

Vzhledem k zjištěným skutečnostem povolali dopravní policisté své kolegy z oddělení obecné kriminality, kteří budou případ vyšetřovat pro podezření ze spáchání zločinu Usmrcení z nedbalosti.

por. Bc. Milan Bajcura, Policie ČR