logo

Řidič Felicie najel při honičce na Táborsku na policejní vůz, policisté proto začali střílet

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dramatické odpoledne zažili v neděli dopravní policisté z Tábora. V obci Tučapy stavěli kolem půl šesté večer vozidlo značky Škoda Felicia a to pro dopravní přestupek. Řidič zastavovaného vozidla však nereagoval na pokyny policistů a naopak přidal na rychlosti vozu a začal policistům ujíždět. Policisté vozidlo pronásledovali.

Ujíždějící Felicie zabočila do objektu zemědělského družstva a zastavila, nemohlo projet porostem křovin a škarpou. Policisté zablokovali služebním vozem komunikaci. Řidič Felicie v tomto okamžiku zařadil zpátečku a narazil do služebního vozu. Jak pachatel najel na služební vozidlo, policisté vystoupili a jeden z nich použil služební zbraň, varovný výstřel, následně použil zbraň i proti vozidlu. Pachatelům se však podařilo služební vozidlo objet a dál ujíždět. Po několika desítkách metrů pronásledované vozidlo zastavilo a dvě osoby se z něho daly na útěk.

Policisté zadrželi utíkajícího spolujezdce, zjistili, že je lehce zraněn a zajistili mu základní ošetření ruky, pravděpodobně byl zasažen odraženou střelou. Řidiče vozidla, který již má za sebou střet se zákonem, zadrželi policisté nad ránem. Kriminalisté případ vyšetřují jako násilí proti úřední osobě. Kontrolními orgány bude také souběžně prověřován postup policistů.

Proč pachatel s vozidlem ujížděl? Podle zatím orientačních testů řídil vozidlo pod vlivem omamných a návykových látek a také není držitelem řidičského oprávnění. Je dobře, že potkal na své jízdě policisty a ne například bezbranné chodce. Při odsouzení může pachateli hrozit trest odnětí svobody až v délce šesti let.

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner, PČR