logo

Řidič Felicie přejel na Olomoucku do protisměru, čelní střet s Volkswagenem nepřežil

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pátek kolem půl šesté ráno došlo na komunikaci ve směru z Horní Loděnice na Moravský Beroun k tragické dopravní nehodě. Podle prvotních informací osobní vozidlo Škoda Felicia s dvoučlennou osádkou, které jelo ve směru od Moravského Berouna, mělo po projetí pravotočivé zatáčky z prozatím přesně nezjištěných příčin přejet do protisměru, kde se čelně střetlo s protijedoucím osobním vozidlem VW Touran, ve kterém jela pouze řidička.

Po střetu skončila obě vozidla mimo komunikaci. Při nehodě zemřel řidič osobního vozidla Škoda Felicia, jeho spolujezdec a řidička z VW Touranu utrpěli zranění. Alkohol byl u řidičky vyloučen orientační dechovou zkouškou, u zemřelého byla nařízena soudní pitva. Předběžně byla celková škoda vyčíslena na 150 000 korun.

Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti stejně jako to, co nehodě předcházelo, jsou v šetření policistů Dopravního inspektorátu Olomouc. Komunikace byla v obou směrech po dobu šetření nehody a odstraňování jejích následků uzavřena a policisté prováděli odklon dopravy.

Krátce před desátou byl provoz na komunikaci zcela obnoven.

por. Mgr. Irena Urbánková, PČR