logo

Řidič Fiatu nadýchal policistům při kontrole více než 2 promile alkoholu, pozitivní měl i test na drogy

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu 24. června 2017 krátce po půlnoci kontrolovali policisté obvodního oddělení Němčice nad Hanou v obci Vrchoslavice osobní automobil typu Fiat Stilo a jeho jednadvacetiletého řidiče. Provedenou dechovou zkouškou policisté u muže změřili hodnotu 2,32 ‰ alkoholu v dechu. Následně provedený orientační test na přítomnost jiných návykových látek byl pak pozitivní na

látky amphetamin/metamphetamin. Řidič s policisty nespolupracoval a k užití alkoholu a jiných omamných látek se odmítl vyjádřit. Taktéž se odmítl podrobit odbornému lékařskému vyšetření ke zjištění ovlivnění zakázanými látkami. Policisté muži na místě zadrželi řidičské oprávnění a zakázali další jízdu. Vzhledem k následné agresivitě a důvodné obavě, že bude pokračovat v trestné činnosti, byl řidič policisty zajištěn a k dalším úkonům eskortován na obvodní oddělení v Němčicích nad Hanou.

Poté byl umístěn do policejní cely, odkud byl propuštěn po převzetí sdělení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky po poledni téhož dne. Při zákroku nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku.

Ve věci je v současnosti vedeno zkrácené přípravné řízení. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému za uvedený přečin hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

por. Mgr. František Kořínek, PČR