logo

Řidič Fordu měl předjíždět tři auta, v protisměru se čelně střetl s nákladním vozem

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý 5. 9. krátce po šestnácté hodině došlo na silnici II/444, v katastru obce Uničov, ve směru od obce Medlov na Uničov, k dopravní nehodě osobního a nákladního vozidla.

Z prvotního šetření vyplývá, že k nehodě došlo v okamžiku, kdy osobní vozidlo Ford Focus, které řídil 34 letý řidič, mělo před mírnou pravotočivou zatáčkou předjíždět tři nezjištěná osobní motorová vozidla a pravděpodobně se již nestačilo zařadit zpět do svého jízdního pruhu, přičemž došlo k čelnímu střetu s protijedoucí soupravou nákladního vozidla Volvo, které řídil 43 letý řidič. Při nehodě došlo ke zranění řidiče Ford Focusu a jeho 18 leté spolujezdkyně. Řidič nákladního vozidla vyvázl bez zranění.

Alkohol byl u řidiče nákladního vozidla vyloučen orientační dechovou zkouškou, u řidiče osobního vozidla nebylo možné, vzhledem ke zdravotnímu stavu, provést dechovou zkoušku. Ke zjištění, zda byl nebo nebyl pod vlivem alkoholu, byl nařízen odběr krve v nemocnici. Celková hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 250 000 korun.

Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti jsou v šetření.

por. Mgr. Irena Urbánková, PČR