logo

Řidič Fordu naboural na dálnici D7 policejní vůz, který zasahoval u jiné nehody

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na 7,5. kilometru dálnice D7, směrem na Prahu, došlo v pátek odpoledne k havárii osobního vozidla Škoda Superb. Automobil narazil do svodidel. Nehoda se obešla bez zranění.

Na místo dorazila hlídka DI PČR Kladno (dohled), která označila místo nehody a zajistila ho svým služebním vozem s blikajícími majáky.

O přibližně 10 minut později však na místo dojel řidič Fordu, který pravděpodobně policejní vůz přehlédl a všiml si ho až na poslední chvíli. Začal prudce brzdit, což mělo za následek náraz jeho vozu do svodidel. Od těch se pak Ford odrazil a narazil do policejního vozu, který byl navíc odmrštěn do původně havarovaného Superbu.

I tentokrát se nehoda obešla bez zranění. Na místo vyjely jednotky HZS SČK ze stanic Slaný a Kladno, dále posádka RZP ZZS ASČR a hlídky DI PČR Kladno.

Okolnosti obou nehod jsou v šetření.

O několik minut později spěchali kladenští hasiči, středočeští záchranáři a policisté k další nehodě, ke které došlo na sjezdu z Pražského okruhu na dálnici D6. Osobní vůz zde naboural do svodidel. Pomoc hasičů nebyla potřeba. Záchranáři ošetřili lehce zraněnou osobu.

Netrvalo dlouho a kladenští profesionální hasiči spěchali k další dopravní nehodě. Tentokrát se jednalo o převrácený vlek nákladního vozu, a to u Hostouně na Kladensku.

Řidič nákladního vozu vyjel z vedlejší silnice a nízkou rychlostí mířil směrem k dálnici D6. Dle jeho tvrzení jej ohrozilo protijedoucí osobní auto, kterému se snažil vyhnout, a které z místa odjelo. Při tomto manévru se převrátil vlek nákladního vozu na bok.

Nehoda se i tentokrát obešla bez zranění. Hasiči zajistili místo nehody a kyvadlově řídili dopravu. Okolnosti nehody vyšetřuje PČR.

MrK, Týdeník Policie