logo

Řidič Hyundaie pravděpodobně nedal přednost nákladnímu vozu, střet nepřežily dvě ženy

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Tragická dopravní nehoda, která se stala v úterý okolo 19:30 hodiny u obce Hořice na Šumavě na Českokrumlovsku, si vyžádala dva lidské životy.

K dopravní nehodě došlo pravděpodobně tak, že řidič nákladního vozidla značky Iveco jel ve směru od obce Černá v Pošumaví. Z obce Hořice na Šumavě vyjíždělo vozidlo značky Hyundai, ve kterém seděly čtyři osoby. Řidič tohoto vozidla pravděpodobně nedal přednost nákladnímu automobilu a došlo ke srážce. Následně byl vůz značky Hyundai odhozen do protisměru, kde se střetl s dodávkou značky Opel, která přijízděla od Českého Krumlova.

Řidič nákladního vozidla a vozu značky Opel utrpěli lehká zranění, ani jeden z nich nebyl pod vlviem alkoholu. Dva muži z vozu Hyundai byli s těžkými zraněními letecky transportováni do českobudějovické nemocnice. Dvě ženy ze stejného vozu bohužel nehodu nepřežily. Silnice byla zcela uzavřena po dobu pěti hodin. Předběžná škoda, která při nehodě na vozidlech vznikla, byla vyčíslena na více než 1 milion korun.

Českokrumlovští kriminalisté, kteří si případ převzali, se vyšetřováním této tragické nehody nadále intenzivně zabývají. Zjišťují její průběh a příčinu, včetně toho, kdo vůz značky Hyundai řídil. Zároveň nabádají řidiče, aby jezdili opatrně a dodržovali pravidla silničního provozu. Od počátku roku zemřelo na jihočeských silnicích již 54 osob.

por. Ing. Štěpánka Uhlířová, Policie ČR