logo

Řidič Hyundaie přejel na Blanensku do protisměru, čelní střet s kamionem nepřežil

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Tragická dopravní nehoda zablokovala odpoledne poblíž Černé Hory frekventovanou spojnici mezi Svitavy a Brnem. Jedenašedesátiletý řidič osobního automobilu Hyundai plynule a bez brždění přejel v levotočivé zatáčce do protisměru, kde se střetnul s kamiónem MAN.

Řidič osobního auta i přes snahu záchranářů na místě nehody zemřel. Na obou vozidlech vznikla škoda za skoro půl miliónu korun. Po dobu vyšetřování nehody byla komunikace uzavřená. Na objízdných trasách, které byly přetížené, ale k závažným komplikacím nedocházelo.

Tisková zpráva HZS JMK (Filip Venclovský):
V úterý odpoledne vyjely jednotky profesionálních hasičů z Blanska a Boskovic k dopravní nehodě na silnici I/43 u Černé Hory. Střetl se zde kamion s osobním automobilem, přičemž v osobním automobilu zůstal po nehodě zaklíněn jeho řidič.

Hasiči nasadili k vyproštění řidiče hydraulické zařízení a ve spolupráci se záchrannou službou poskytli zraněnému první pomoc. Přes veškerou snahu zasahujících řidič osobního automobilu svým zraněním podlehl.

Hasiči dále přečerpali z proražené nádrže kamionu téměř 300 litrů nafty a na komunikaci uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem.

Silnice byla v místě nehody plně zprůjezdněna před osmnáctou hodinou.

por. Bohumil Malášek, Policie ČR