logo

Řidič Jaguaru naboural v Modřanské ulici v Praze do tří zaparkovaných aut, sám zůstal po nehodě zaklíněn ve svém voze

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Krátce po 15. hodině došlo v Modřanské ulici, poblíž křižovatky s ulicí Barrandova, k dopravní nehodě. Při té přejel řidič Jaguaru do protisměru, kde narazil do několika zaparkovaných aut. Nejméně tři zaparkované vozy při nehodě poškodil.

Zaparkovaný Hyundai byl odmrštěn na chodník, na kterém se však naštěstí nikdo nenacházel. Další dva poškozené vozy zůstaly stát u krajnice, stejně jako nabouraný Jaguar. V tom navíc zůstal zaklíněný řidič.

Na místo okamžitě vyjely hlídky Policie ČR, posádky RZP a RV ZZS HMP a také jednotka HZS Praha ze stanice Modřany.

Hasiči museli zaklíněného řidiče vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Po několika desítkách minut byl muž předán do péče záchranářům. Ti museli muže uvést do umělého spánku, zajistili mu dýchací cesty a obecně pacienta zajistili dle traumaprotokolu. Po veškerých těchto úkonech mohl být vážně zraněný muž transportován do nemocnice. Dle sdělení záchranářů utrpěl přibližně třicetiletý muž vážná poranění v oblasti hlavy.

Hasiči dále zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a provedli protipožární opatření. Okolnosti vzniku nehody jsou předmětem dalšího šetření ze strany policistů z Oddělení dopravních nehod.

MrK, Týdeník Policie