logo

Řidič kamionu měl na D7 způsobit nehodu, od které ujel. Unhošťští policisté ho dopadli na Pražském okruhu u Řeporyjí

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policistům obvodního oddělení Unhošť se podařilo dopadnout podezřelého řidiče, který svou riskantní jízdou ohrožoval několik kilometrů ostatní účastníky silničního provozu na trase z kladenského okresu až do Prahy.

V neděli 11. listopadu 2018 krátce po čtrnácté hodině způsobil řidič kamionu dopravní nehodu na pozemní komunikaci D7 při nájezdu u obce Jemníky na Slánsku, od které odjel a svou další nebezpečnou jízdou ohrožoval další vozidla. Ve své riskantní jízdě pokračoval a ujížděl i před zasahující motorizovanou policejní hlídkou, přičemž způsobil další dvě dopravní nehody. Neukázněného řidiče se podařilo policistům obvodního oddělení Unhošť zastavit až na pražském okruhu v Řeporyjích.

Policisté řidiče vyzvali k předložení všech dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel a byl vyzván i k dechové zkoušce. Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem je devětatřicetiletý řidič cizí státní příslušnosti, který nechtěl s policejními hlídkami spolupracovat a byl agresivní. Při dechové zkoušce byla naměřena hodnota 1,39 promile alkoholu v dechu.

Při způsobených dopravních nehodách nedošlo k žádnému vážnému zranění. Způsobená celková škoda byla předběžně vyčíslena na částku přes 110 000,- Kč.

Policisté řidiče zadrželi a eskortovali do policejní cely. Za své protiprávní jednání je nyní podezřelý z trestných činů obecné ohrožení a jízda pod vlivem návykové látky.

nprap. Jana Šteinerová, Policie ČR