logo

Řidič kamionu nadýchal přes dvě promile alkoholu, o den dříve prý trochu slavil

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté z obvodního oddělení v Jičíně zahájili úkony trestního řízení kvůli přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, ze kterého je důvodně podezřelý 38 letý muž z Orlickoústecka.

Ten byl v úterý odpoledne (dne 5. 9. 2017 po 17. hodině) zastaven policisty na silnici I. třídy č. 16 mezi Jičínem a Úlibicemi poté, co řídil nákladní vozidlo zn. Man s návěsem, neboť měl nebezpečnou jízdou ohrožovat ostatní účastníky silničního provozu. Při následné kontrole policisté zjistili, že je z řidiče silně cítit alkohol. Na výzvu navíc nepředložil potřebné doklady k řízení. Podezření se nakonec potvrdilo po provedené dechové zkoušce, která u řidiče kamionu prokázala naměřené hodnoty 2,44 a 2,27 promile alkoholu v dechu.

Policisté mu proto další jízdu zakázali a současně vyzvali, aby si zabezpečil vozidlo a následoval je na služebnu. Během komunikace s hlídkou muž špatně artikuloval, vrávoral a na každé noze měl obutou jinou botu. Policistům sdělil, že alkohol naposledy užíval předchozího dne a nyní, že se být opilý necítí. Než byl kontrolován policií, najel prý cca 200 kilometrů.

Protože odstavený kamion tvořil na komunikaci překážku v silničním provozu, zůstali policisté s dalším služebním vozidlem na místě a současně zkontaktovali majitele příslušné firmy, který následně zařídil jeho odvoz. Za ohrožení návykové látky nyní podezřelému hrozí až roční pobyt za mřížemi.

por. Mgr. Lenka Burýšková, PČR