logo

Řidič kamionu narazil na D5 do osobního vozu, jeho řidička utrpěla vážná zranění

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na 21. kilometru dálnice D5, ve směru na Plzeň, došlo v pondělí odpoledne k vážné dopravní nehodě. Podle prvotních informací měla řidička osobního vozu zastavit u krajnice v odstavném pruhu, a to na úrovni Králova Dvora na Berounsku.

V tu chvíli měl do vozidla zezadu narazit řidič kamionu, a to ze zatím neznámých příčin. Po střetu skončilo osobní auto mimo dálnici. Stejně tak vyjel mimo dálnici kamion, který navíc prorazil svodidla i oplocení u dálnice. Následně skončil „zlomený“ do tvaru jedničky.

Na místo ihned vyjely posádky ZZS Středočeského kraje, hlídky Dálničního oddělení Policie ČR a také berounských policistů, dále pak jednotka HZS SČK ze stanice Beroun a výjezdová skupina SKPV ÚO Beroun. Povolán byl vrtulník LZS, přičemž nejbližší volný byl plzeňský vrtulník Armády ČR z Líní. Ten také na místo vzlétl.

Hasiči vyprostili zraněnou řidičku osobního vozu a předali ji do péče záchranářům. Ti pak ženu letecky transportovali do jedné z pražských nemocnic.

Dálnice byla na několik desítek minut uzavřena. Po odletu vrtulníku LZS byl zprůjezdněn levý jízdní pruh. I přesto se před místem nehody vytvořila kolona o délce zhruba 15 kilometrů. Kolona stála až k Rudné u Prahy.

Veškeré okolnosti vzniku nehody a její příčiny jsou předmětem dalšího vyšetřování.

MrK, Týdeník Policie