logo

Řidič kamionu nestačil zabrzdit a narazil do kamionu odstaveného u pravé krajnice

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí krátce po půl druhé ráno vyjížděli policisté k dopravní nehodě dvou nákladních vozidel, která se odehrála na silnici I/35 v katastru obce Loštice.

Na 237 km ve směru z Olomouce na Mohelnici uslyšel řidič zvláštní ránu vycházející z jízdní soupravy, proto vůz značky Volvo s přívěsem odstavil u pravé krajnice a rozsvítil výstražná světla. Na nastalou situaci nestačil včas zareagovat 44letý řidič nákladního vozu Mercedes s návěsem, který se pravděpodobně plně nevěnoval řízení. Pravým obrysem vozu narazil do levé zadní části odstaveného vozidla.

V důsledku střetu došlo u vozidla Mercedes mimo jiné k poškození palivové nádrže a úniku motorové nafty na vozovku. Její odstranění a také odčerpání zbytku paliva zajistili přítomní hasiči. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Oba řidiči se podrobili orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by usedli za volant pod vlivem alkoholu.

Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 600 tisíc korun. Za spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu udělili policisté viníkovi nehody pokutu.

por. Mgr. Jiřina Vybíhalová, Policie ČR