logo

Řidič kamionu přehlédl na D46 stojící kolonu a zezadu do ní naboural

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý v 7:33 hodin došlo na dálnici D46 ve směru na Olomouc k dopravní nehodě nákladního a dvou osobních automobilů.

Dle prvotního šetření se osmatřicetiletý řidič kamionu nedostatečně věnoval řízení a přehlédl konec tvořící se kolony před dopravním omezením. Na situaci již nestihl dostatečně zareagovat a narazil do posledních dvou osobních automobilů stojících v koloně.

Po střetu vozidel vyjel nákladní automobil vpravo mimo vozovku, kde se v příkopu i s návěsem naloženým papírem převrátil na pravý bok. Řidiči obou osobních automobilů značek Volkswagen a Hyundai byli převezeni do prostějovské nemocnice. Spolujezdkyně z Hyundaie byla letecky transportována do olomoucké Fakultní nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo.

Dálnice byla ve směru na Olomouc uzavřena. Provoz byl odkláněn na exitu 26. Předpokládaná doba uzavření dálnice ve směru na Olomouc z důvodů odklizení následků dopravní nehody je do večerních hodin.

Tisková zpráva HZS OLK (Vladimíra Hacsiková):
V úterý 22. května 2018 byla v 7:36 hodin oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje dopravní nehoda na dálnici D46 nedaleko obce Držovice ve směru na Olomouc.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Prostějova, kteří po příjezdu zjistili, že při nehodě se střetla dvě osobní vozidla a jeden kamion. Hasiči zajistili havarovaná vozidla proti vzniku požáru a zastavili drobný únik provozních kapalin. Vyteklé kapaliny na komunikaci hasiči zasypali sorbentem. Při nehodě došlo ke zranění osob, na místě přistál i vrtulník letecké záchranné služby.

Jednotka hasičů dále spolupracovala se zdravotnickou záchrannou službou při ošetření a transportu zraněných a s Policií ČR při šetření nehody. Dálnice je v místě události neprůjezdná. Na místo nohedy míří také člen postraumatické péče HZS Olomouckého kraje.

Nehoda se stala na téměř stejném místě jako ranní nehoda motorkáře, která byla oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje v 5:26 hodin. U ní zasahovali také profesionální hasiči z Prostějova, kteří po příjezdu zjistili, že při nehodě se zranil motocyklista, kterého už ošetřovala zdravotnická záchranná služba. Hasiči zajistili motorku proti vzniku požáru a spolupracovali s policií.

por. Mgr. František Kořínek , Policie ČR