logo

Řidič kamionu se věnoval navigaci, na Chrudimsku srazil chodce

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 29. března 2018 měl dvaašedesátiletý chodec obrovské štěstí v neštěstí. Těsně před půl devátou ranní přecházel přechod pro chodce u kruhového objezdu ve Slatiňanech.

V době kdy vstoupil do vozovky, z pravé strany přijížděl kamion s návěsem, který brzdil. Těsně před přechodem se řidič v kamionu začal věnovat navigaci. Následně došlo ke střetu chodce s vozidlem. Bylo velkým štěstím, že muž nespadl přímo pod kola náklaďáku, ale podařilo se mu dostat pryč z jízdní dráhy. Muž za volantem o střetu vůbec nevěděl a pokračoval dál v jízdě. Sám kontaktoval Policii ČR, poté co se o celé události dozvěděl od vedení firmy.

Po prošetření celé události oznámili kolegové věc na příslušný správní orgán, který rozhodl o výši peněžitého trestu a zákazu činnosti.

Blíží se začátek školního roku, proto apelujeme na všechny chodce, aby byli při přecházení vozovky co nejvíce opatrní a ostražití. Chodec nemá absolutní přednost při přecházení přechodu pro chodce. V žádném případě nemůže spoléhat na to, když přijíždějící vozidlo brzdí, že řidič nakonec zastaví tak, aby chodci umožnil bezpečně přejít vozovku. Je vhodné s řidičem navázat oční kontakt, aby o sobě věděli. Komunikaci přecházíme vždy, až po zastavení vozidel.

prap. Renata Štěpánková, Policie ČR