logo

Řidič kamionu vjel na D1 do cesty dodávce, ta do něj zezadu narazila

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek 14. března 2019 okolo 23:20 hodin na 318 kilometru dálnice D1 ve směru od Bělotína na Ostravu (na výjezdu z odstavného parkoviště od čerpací stanice Shell), v katastru obce Vražné, došlo k dopravní nehodě.

Sedmadvacetiletý řidič kamionu značky DAF při zařazování z připojovacího jízdního pruhu do pravého jízdního pruhu, zřejmě dostatečně neodhadl vzdálenost za ním jedoucího dodávkového vozidla, které jelo v pravém jízdním pruhu za ním, přičemž osmadvacetiletý řidič dodávky značky Renault již nedokázal zabránit střetu a narazil do zadních částí návěsu nákladní soupravy.

Při nehodě došlo ke zranění řidiče dodávky a ten byl z místa nehody letecky transportován do nemocnice. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Přesná příčina a míra zavinění dopravní nehody je předmětem dalšího šetření.

Tisková zpráva ZZS MSK:
K další vážné nehodě, která se během krátké doby stala na dálnici D1 na Novojičínsku, poblíž obce Vražné, vyjížděli 14. března před půlnocí záchranáři ZZS MSK. Střet dodávky a kamionem byl operátorům záchranné služby nahlášen před půl dvanáctou. K místu události zamířily pozemní posádky ZZS z Nového Jičína a Oder, z Ostravy pak v rámci nočního letu také vrtulník LZS.

V dodávkovém automobilu zůstal zaklíněn osmadvacetiletý muž. Po vyproštění u něj zasahující lékaři zjistili poranění hlavy a mozku, hrudníku a končetin. Pacient byl v život ohrožujícím stavu. Musel být zaintubován, převeden na přístrojem řízenou ventilaci, záchranáři jej zajistili krčním límcem, pánevním pásem a uložili do vakuové matrace.

Poté, co provedli další nezbytné záchranné úkony v rámci přednemocniční neodkladné péče, byl muž vrtulníkem šetrně transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě. Při předání na tamním urgentním příjmu byl jeho zdravotní stav kritický.

por. Mgr. Petr Směták, Policie ČR + PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MSK