logo

Řidič kamionu vjel na Táborsku na opravovaný úsek silnice, policistům nadýchal více než 2 promile alkoholu

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Táborští dopravní policisté zahájili úkony trestního řízení proti muži středního věku. Ten krátce po páté hodině odpolední čtvrtku dne 27. září 2018 řídil nákladní automobil tovární značky Man s návěsem tovární značky Krone po hlavním silničním tahu I/3 ve směru od Plané nad Lužnicí na Soběslav.

Zde nerespektoval dopravní značení a navíc vjel do prostoru rozestavěné silnice a mostu. Když zjistil, že tudy neprojede, počal se s kamionem otáčet. Poškodil tím asfaltové izolace, drenáže a betonové vrstvy opravovaného mostu. Stavbařům způsobil škodu v částce minimálně 50 000 korun. Situaci neřešil a pokračoval ve své jízdě.

V té mu zabránili až přivolaní policisté. Zjistili, že muž řídí pod notnou dávkou alkoholu. Odborná zkouška prokázala hodnotu bezmála 2,2 promile. Řidič se tak stal důvodně podezřelým ze spáchání trestného činu, a to přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Trestní zákoník za takového jednání stanoví trest odnětí svobody na dobu od šesti měsíců do tří let, peněžitý trest nebo trest zákazu činnosti.

por. Mgr. Miroslav Doubek, Policie ČR