logo

Řidič na D4 vypadl při nehodě z auta, do nemocnice ho transportoval vrtulník LZS

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 13. června osm minut po osmé hodině ranní přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje informaci o vážné nehodě osobního vozidla na dálnici D4 nedaleko Příbrami ve směru z Prahy do Strakonic.

K události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice HZS Příbram s cisternovou automobilovou stříkačkou a vyprošťovacím automobilem. Místo nehody bylo v prostoru dálniční křižovatky Skalka na 41. kilometru kousek za nájezdem od Příbrami. Havarované osobní vozidlo se po smyku na mokré vozovce převrátilo přes střechu a zůstalo ležet na boku mezi oběma jízdními pruhy.

Při příjezdu hasičů byl těžce zraněný řidič, který z auta při nehodě vypadl rozbitým oknem, už v péči posádky zdravotnické záchranné služby. Vzhledem k charakteru poranění byl na místo přivolán vrtulník Letecké záchranné služby Policie ČR. Dálnice ve směru do Strakonic byla uzavřena. Hasiči vyndali z vozidla baterii, zasypali rozlité provozní kapaliny sorbentem a zamezili jejich úniku do kanalizace. Následně asistovali při naložení pacienta do vrtulníku, který s ním odletěl do motolské nemocnice.

Po došetření a zadokumentování nehody dopravní policií jednotka pomohla s naložením havarovaného vozidla na odtahovou službu a pak uklidila vozovku. V 10.40 hodin byl zásah ukončen a hasiči odjeli na svou základnu.

por. Ing. Ladislav Holomčík, HZS SČK