logo

Řidič naboural na Znojemsku policejní vůz, který zasahoval u nehody. V jeho autě se našla plynová pistole i věci používané při výrobě drog

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý krátce po třiadvacáté hodině došlo k vážné dopravní nehodě na komunikaci I/53 u obce Trnové Pole mezi Pohořelicemi a Znojmem. Do policejního Volkswagenu Transporter stojícího u jiné dopravní nehody narazil řidič Škody Octavia.

Silný náraz odhodil služební vůz o 8 metrů zpět, kde se zastavil o auto odtahové služby, jejíž řidič právě nakládal vozidlo z předchozí nehody. Zranění policisté skončili ve znojemské nemoci. V nemocnici také skončili řidič i spolujezdkyně z osobního vozu a řidič odtahové služby.

Proč dvaačtyřicetiletý šofér osobního auta nedokázal adekvátně reagovat na výstražná světla či jakou rychlostí jel, je předmětem dalšího šetření. V osobním voze našli policisté doklady cizích osob, plynovou pistoli, bílý prášek, rostlinnou drť, léky a další věci, sloužící k výrobě drog.

Muž, který utrpěl zranění nohou, podle dosavadního šetření neměl oprávnění řídit motorová vozidla (nepožádal si o vrácení řidičského průkazu po předchozím trestu). To zda byl pod vlivem návykových látek, ukáže až laboratorní rozbor krve.

mjr. Pavel Šváb, Policie ČR