logo

Řidič nákladního vozu, který na D6 naboural do kamionu, má vysloven platný zákaz řízení

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí dne 30. 7. krátce po 10. hodině došlo na dálnici D6 na 140 km u Sokolova k vážné dopravní nehodě, která ochromila dopravu na dálnici na téměř celý den.

K dopravní nehodě mělo dojít tak, že 49letý řidič řídil nákladní vozidlo Renault s přívěsem po dálnici D6 ve směru od Karlových Varů na Sokolov, kdy v mírné levotočivé zatáčce ve stoupání z dosud nezjištěných příčin narazil do levé zadní části odstaveného návěsu s tahačem, který se nacházel v odstavném pruhu z důvodu poruchy. Následkem střetu došlo k odražení vozidla Renault s návěsem, který se zastavil napříč pravým a levým pruhem dálnice. Na tuto bezprostředně vzniklou dopravní situaci, která vznikla před blížícím se vozidlem Audi jedoucím od Karlových Varů, reagoval 36letý řidič tak, že strhnul vozidlo vpravo, aby se vyhnul srážce s havarovanými nákladními soupravami. Poté přejel vpravo do odstaveného pruhu a dále vpravo mimo dálnici D6 do travnatého příkopu.

Alkohol byl u všech účastníků vyloučen provedenou dechovou zkouškou.

Při této dopravní nehodě došlo k těžkému zranění 49letého řidiče z vozidla Renault, který byl z místa dopravní nehody letecky transportován do nemocnice v Plzni. Dálnice D6 byla v místě dopravní nehody po dobu přistání vrtulníku v obou směrech zcela uzavřena. Po odletu vrtulníku byl obnoven provoz ve směru z Chebu na Karlovy Vary. Ve směru z Karlových Varů na Sokolov byl provoz odkláněn policisty po objízdných trasách. Zcela průjezdná byla dálnice krátce po 16. hodině.

Celková škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 530 000 Kč.

Při šetření dopravní nehody policisté zjistili skutečnost, že 49letý řidič má platný zákaz řízení vydaný Okresním soudem v Litoměřicích. I přesto však řídil nákladní vozidlo s přívěsem. Dopravní policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Maření výkonu úřední rozhodnutí a vykázání. Věc je nadále v šetření.

nprap. Kateřina Krejčí, Policie ČR