logo

Řidič nechtěl do autobusu pustit muže se zmrzlinou, ten ho za to napadl

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policejní komisař zahájil trestní stíhání 38letého muže pro trestné činy ublížení na zdraví a výtržnictví. Muž byl přitom již odsouzen (mimo jiné za přečin výtržnictví) k obecně prospěšným pracím, které dosud nevykonal.

Ke skutku došlo dne 24. 7. 2017 před 15.30 hodinou v Ostravě-Porubě. Podezřelý měl nastoupit na jedné ze zastávek do autobusu. Verbální atak vůči řidiči pak měl gradovat fyzickým útokem a opakovanými údery. Poškozený utrpěl v důsledku útoku zranění, k jehož léčení bylo zapotřebí týdnů. Impulsem neadekvátní reakce a následného ataku mělo být sdělení skutečnosti, že do autobusu je vstup se zmrzlinou zakázán. Muž měl poté část zmrzliny odhodit a následovat měly vulgarismy i atak na řidiče.

Muž z místa incidentu následně odešel. Policisté jej však v průběhu pátrání nalezli. Orientační zkoušky k detekci alkoholu i drog 38letého muže byly pozitivní, stejně jako test k přítomnosti drog. V průběhu prověřování byly shromážděny důkazy, na jejichž základě zahájil policejní komisař trestní stíhání muže. Pachateli předmětného skutku hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková, PČR