logo

Řidič osobního vozu najel na D1 pod kamion, spolujezdkyně na místě zemřela

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu patnáct mnut po šesté hodině ranní jsme přijali oznámení o vážné dopravní nehodě, která se stala na 115. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Brno.

Osobní vozidlo zde zezadu narazilo do pomalu jedoucího nákladního vozidla. V osobním vozidle byla těžce zraněna spolujezdkyně, která svým zraněním podlehla. Řidič byl se zraněním převezen do zdravotnického zařízení. Místo nehody bylo s opatrností průjezdné pouze jedním jízdním pruhem.

Osobní vozidlo Škoda Fabia řídil třiadvacetiletý muž. S vozidlem z dosud nezjištěných příčin narazil do zadní části nákladního vozidla, které jelo před ním. Dopravní nehoda se stala v pravém jízdním pruhu dálnice.

Ve vozidle cestovala v době nehody kromě řidiče ještě čtyřiadvacetiletá spolujezdkyně, která utrpěla těžké zranění, kterému na místě podlehla. Na místo nehody byl přizván soudní znalec z oboru dopravy. Věc dopravní nehody si na místě převzali kriminalisté z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Jihlava.

Další okolnosti tragické nehody jsou předmětem policejního prověřování.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, Policie ČR