logo

Řidič osobního vozu narazil zezadu do kamionu, dálnice D7 byla na několik hodin uzavřena

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na 15,5. kilometru dálnice D7, ve směru na Prahu, došlo ve čtvrtek dopoledne k vážné dopravní nehodě. Při té narazil řidič osobního vozu, ze zatím neznámých příčin, zezadu do kamionu (jedoucí kamion).

Na místo okamžitě vyjely jednotky HZS SČK ze stanic Kladno a Slaný, posádky RZP a RV ZZS ASČR, hlídky OO PČR a DI PČR Kladno a dále pak na místo vzlétl vrtulník LZS Kryštof 01. Vzhledem k tomu, jak byla nehoda původně oznámena, vyjely na dálnici D7 také jednotky HZS Praha ze stanice Petřiny a HZSp Letiště Václava Havla. Protože se ale informace o nehodě na 2. kilometru D7 nepotvrdila, byly tyto dvě jednotky odvolány zpátky na své základny.

Dálnice byla ve směru na Prahu na několik hodin zcela uzavřena. Hasiči museli pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprostit zaklíněného řidiče. Toho předali do péče záchranářům. Ti muže, který byl tou dobou v bezvědomí, zaléčili a připravili k transportu do nemocnice. Sanitním vozem byl poté pacient převezen k vrtulníku, který jej se středně těžkým zraněním letecky přepravil do motolské nemocnice.

Hasiči provedli protipožární opatření a zajištění místa nehody. Policisté nechali místem nehody projet několik desítek řidičů, kteří uvízli mezi sjezdem a místem nehody. Poté dálnici znovu uzavřeli. Z kamionu se při nehodě vysypala písková drť. O její úklid se budou muset postarat silničáři. Drť se totiž nachází přibližně na 100 metrech dálnice.

Veškeré okolnosti vzniku nehody jsou předmětem dalšího šetření.

MrK, Týdeník Policie