logo

Řidič osobního vozu nepřežil na Vysočině střet s kamionem

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté integrovaného operačního střediska přijali v úterý 15. ledna krátce před patnáctou hodinou oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici I/37 mezi obcemi Ždírec nad Doubravou a Údavy na Havlíčkobrodsku. Osmašedesátiletý řidič osobního vozidla projížděl po silnici ve směru od obce Údavy směrem na obec Ždírec nad Doubravou.

Na přímém a rovném úseku komunikace dostal s vozidlem na zasněžené komunikaci smyk, který se snažil vyrovnat, ale to se mu nepodařilo. Poté částečně přejel do protisměru, kde narazil do nákladního vozidla – jednalo se o tahač s návěsem. Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění řidiče vozidla, který svému zranění na místě nehody podlehl. Ke zranění jiných osob nedošlo.

Při dopravní nehodě došlo k poškození obou vozidel a převáženého nákladu. Na vozidlech byla odhadnuta škoda na 180 000 korun. Policisté provedli u řidiče nákladního vozidla dechovou zkoušku s negativním výsledkem. U řidiče osobního vozidla byla nařízena pitva. Ohledáním osobního vozidla policisté zjistili, že na obou nápravách jsou užity zimní pneumatiky s dostatečnou hloubkou dezénu.

Další okolnosti dopravní nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod. V letošním roce se v Kraji Vysočina jedná o první dopravní nehodu s tragickými následky.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, Policie ČR