logo

Řidič osobního vozu pravděpodobně přehlédl motorkáře, ten nehodu nepřežil

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Během víkendu zaznamenali policisté několik havárií a dopravních nehod, při nichž byl jedním z účastníků motorkář či motorkářka. V průběhu soboty došlo k dokonce šesti takovým dopravním nehodám a haváriím. Ve většině případů však sehráli hlavní roli sami motocyklisté svou neopatrnou jízdou, nepřiměřenou rychlostí a přeceněním vlastních sil, tudíž havarovali převážně vlastní vinnou.

Ke třem nehodám došlo na Písecku. Další nehody či havárie byly policistům oznámeny na Prachaticku a v Dasném na Českobudějovicku. Žádná z nich se neobešla bez zranění.

U dopravní nehody u obce Selibov, však sehrál roli pravděpodobně i řidič osobního vozidla, který přehlédl třiačtyřicetiletého motocyklistu, a v době, kdy motorkář vozidlo předjížděl, vybočil ze svého jízdního pruhu a chtěl předjet před sebou jedoucí vozidlo. Došlo k bočnímu střetu motorkáře a osobního automobilu a zranění motocyklisty.

Tragicky pak skončil nedělní střet osobního vozidla značky Volkswagen a motocyklisty, nar. 1975, u obce Blažejovice na Prachaticku. K dopravní nehodě došlo krátce po třetí hodině odpoledne, na místě zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby. Řidič Volkswagenu pravděpodobně přehlédl motocyklistu, který ho předjížděl a rozhodl se pro vybočení ze svého jízdního pruhu a předjetí před sebou jedoucího vozidla. Tento střet skončil tragicky úmrtím motocyklisty. Policisté na místě řídí dopravu kyvadlově. Toto omezení potrvá zřejmě do 18.00 hodin.

Přesné příčiny a okolnosti tragické nehody jsou předmětem dalšího šetření prachatických policistů.

Apelujeme na řidiče motocyklů, aby nepřeceňovali své síly. Rychlou jízdou neohrožovali sami sebe a ostatní účastníky silničního provozu. Zároveň je důležité si pro řidiče vozidel uvědomit, že plně začala cyklistická a motocyklistická sezóna a je třeba předvídat, že se i s těmito účastníky na našich silnicích budete stále častěji potkávat.

Buďte na sebe nejen v silničním provozu ohleduplní a jezděte tak, aby nebyla Vám ani ostatním účastníkům provozu způsobena škoda na majetku, ale především pak na zdraví a životě.

kpt. Lenka Krausová, Policie ČR