logo

Řidič osobního vozu srazil v Braníku chodkyni přecházející mimo vyznačený přechod, žena na místě zemřela

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý ráno došlo v Modřanské ulici v pražském Braníku k tragické dopravní nehodě. Čtyřiapadesátiletý řidič osobního vozu srazil šestasedmdesátiletou chodkyni, která přecházela čtyřproudou silnici v místě mimo vyznačený přechod pro chodce.

K nehodě došlo u zastávky MHD Nádraží Braník, jen několik metrů od místa, kde je podchod pod Modřanskou ulicí určený chodcům.

Sražená žena zůstala po nehodě bezvládně ležet na silnici. Operátorka linky 155 zahájila s lidmi na místě nehody telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci a zároveň na místo vyslala posádky RZP, RV a Inspektora provozu ZZS HMP. K místu dále vyrazily hlídky Oddělení řízení dopravy a Oddělení dopravních nehod. K nehodě vyrazili také kriminalisté.

Provoz v místě nehody byl v obou směrech omezen. Řidič osobního vozu utrpěl při nehodě poranění v obličeji a záchranáři ho proto po ošetření transportovali k dalšímu vyšetření do Thomayerovy nemocnice. Ještě předtím se řidič podrobil dechové zkoušce, která vyšla s negativním výsledkem.

MrK, Týdeník Policie