logo

Řidič Peugeotu nepřežil na Českobudějovicku náraz svého vozu do stromu

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Víkend začal velmi nešťastně tragickou dopravní nehodou na Českobudějovicku. Před sedmou hodinou ranní vyjížděli policisté, hasiči a záchranáři za obec Nákří směr Strachovice. V havarovaném vozidle značky Peugeot 206 nalezla osádka projíždějícího vozidla zaklíněného řidiče, přivolaní záchranáři mohli již jenom konstatovat jeho smrt.

Jak zjistili policisté, zemřelý řidič přejel pravděpodobně s vozidlem pozvolna vpravo mimo komunikaci a zde narazil přední částí vozu do mohutného stromu. Řidič byl pravděpodobně nepřipoután a nehodu nepřežil. Možnou příčinou dopravní nehody mohl být mikro spánek či zdravotní indispozice, ale to vše musí potvrdit až další vyšetřování. Policisté komunikaci obousměrně uzavřeli na čtyři hodiny. Po odtažení vozidla byla silnice zprůjezdněna. Krizová interventka policie kontaktovala rodinu zemřelého řidiče a zajistila posttraumatickou péči.

Zemřelý řidič je letošní dvacátou čtvrtou obětí jihočeských silnic. S nástupem pěkného počasí stoupá počet cest, buďte tedy opatrní, vyjíždějte s časovou rezervou, abyste nemuseli spěchat, před jízdou si dostatečně odpočiňte.

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner, Policie ČR