logo

Řidič po honičce utíkal před kladenskými strážníky, přehlédl ale plot a rozbil si o něj nos

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Při středeční noční hlídce upoutalo pozornost strážníků MP Kladno vozidlo, které kličkovalo ulicí Vašíčkova. Když řidič zjistil, že za ním jede služební vůz městské policie, sešlápl plynový pedál a snažil se hlídce ujet.

Strážníci se za pomoci spuštěného majáku a nápisu „Stop“ snažili muže zastavit. Ten však nereagoval a riskantní jízdou sídlištěm pokračoval zběsile dál. Po odbočení na parkoviště mezi panelovými domy svůj vůz odstavil a utíkal po svých. Hlídka vystoupila z vozu a snažila se muže najít.

Na jeho přítomnost je upozornila dutá rána. Mladík totiž přehlédl plot a vrazil do něj. Strážníci muži poskytli první pomoc, jelikož se mu z rozraženého nosu spustila krev. Když řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení motorového vozidla, nestačili se divit.

Muž hlídce oznámil, že mu asi před hodinou, řidičský průkaz zadržela hlídka Policie České republiky. Dechová zkouška, které se dobrovolně řidič podrobil, ukázala 1,28‰ alkoholu v dechu.

Mladík byl vyzván, aby vyčkal na místě do příjezdu hlídky policie, kterou strážníci přivolali. Výzvě vyhověl. Opětovná dechová zkouška pak ukázala 1,34‰ alkoholu v dechu. Vozidlo s propadlou technickou kontrolou si půjčil od svého známého. Celý případ si převzala k dalšímu šetření Policie České republiky.

MP Kladno