logo

Řidič po nehodě přebíhal dálnici D11, střet s dalším vozem nepřežil

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek po 18. hodině došlo na dálnici D11 k tragické dopravní nehodě. Řidič (nar. 1968) dodávkového vozidla, jedoucí ve směru od Prahy na Hradec Králové, podle prvotního šetření zřejmě narazil do před sebou jedoucího osobního vozidla zn. Renault, které skončilo vlevo na středových svodidlech.

Řidič dodávky zůstal po střetu stát v pravém jízdním pruhu. Po nehodě vystoupil ze svého vozu a ve snaze, dostat se zřejmě k druhému vozidlu, začal přebíhat neosvětlenoou dálnici. Podle zjištění měl mít na sobě tmavé oblečení bez reflexních prvků. V té době přijíždělo od Prahy osobní vozidlo zn. VW Passat, které přebíhajícího chodce porazilo.

Muž utrpěl při nehodě zranění, kterému na místě podlehl. V nemocnici následně skončila řidička z vozidla zn. Renault. Přesné okolnosti nehody a přesnou příčinu vyšetřují policisté z Územního odboru Hradec Králové ve spolupráci s dálniční policií.

Nehoda si vyžádala na několik hodin omezení provozu a řidiči, jedoucí ve směru na Hradec Králové, byli odkláněni mimo dálnici přes obec Chlumec nad Cidlinou.

por. Mgr. Lenka Burýšková, Policie ČR