logo

Řidič pomohl sražené chodkyni vstát a poté z místa nehody odjel

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jablonečtí dopravní policisté nyní šetří dopravní nehodu, při které došlo ke střetu chodkyně s osobním vozidlem v ulici Poštovní.

V úterý odpoledne patnáct minut po sedmnácté hodině se v Jablonci nad Nisou v ulici Poštovní před budovou polikliniky stala dopravní nehoda.

Řidič s vozidlem Citroen C3 jel ve směru od ulice Budovatelů k divadlu, kde přehlédl z jeho pravé strany mimo vyznačený přechod pro chodce přecházející chodkyni a narazil do ní. Po střetu tato chodkyně upadla na vozovku. Řidič ještě pomohl chodkyni vstát a z místa nehody odjel, aniž by splnil povinnosti, které mu v takové situaci ukládá zákon.

Chodkyně utrpěla při nehodě lehké zranění, se kterým byla z místa události převezena sanitním vozem Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje na vyšetření do jablonecké nemocnice. Uvedený řidič byl policejní hlídkou vypátrán v místě svého bydliště krátce po osmnácté hodině.

V té době policisté u něj alkohol vyloučili provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledek. Veškeré okolnosti celé události i nadále šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou.

nprap. Dagmar Sochorová, Policie ČR