logo

Řidič Porsche vyvázl po incidentu s pražskými hasiči ze správního řízení s tisícikorunovou pokutou

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

K události došlo v sobotu 13. května 2017. Řidič Porsche tehdy předjel v Holešovicích hasičskou cisternu, která se vracela od zásahu na místní stanici profesionálních hasičů.

Řidič Porsche najel před mnohem těžší hasičský vůz a podle tehdejšího vyjádření hasičů a policie ho začal vybržďovat. Hasičský záchranný sbor hl.m. Prahy ale nechal do všech výjezdových vozidel instalovat palubní kamery. A právě palubní kamera v hasičské cisterně celý incident zaznamenala. Záznam pak posloužil správnímu orgánu jako důkazní materiál. Záznam celé situace natočila i palubní kamera v osobním voze Porsche. Záznam poskytl správnímu orgánu právě jeho řidič.

„Řidič luxusního Porsche totiž hasičské auto předjel protisměrným odbočovacím pruhem a ještě k tomu přes plnou čáru. V protisměru v tu chvíli navíc vyjela z vedlejší ulice dodávka, která kvůli „Poršáku“ musela úplně zastavit. Nešlo tedy o ryze kritickou situaci, nicméně z manévru jako takového určité omezení dopravy pro ostatní řidiče vyvstalo. Hasiči takové situace velice dobře znají, především pak jejich následky. Z toho důvodu projevili určitý nesouhlas s řidičovým chováním tím, že na něj zatroubili. To muže za volantem Porsche zjevně popudilo. Nejprve cosi gestikuloval rukou z okénka a pak zpomalil natolik, že oba vozy téměř zastavily. Nicméně vzápětí se rozjel a pomalou jízdou pokračoval až do ulice U Průhonu. Tam svůj manévr zopakoval, avšak tentokrát ho dotáhl do konce. Ze záběrů kamery hasičů je zřejmé, že si řidič osobáku ještě najede doprostřed obousměrné komunikace tak, aby ho hasiči nemohli jakkoli objet. A pak, byť z nízké rychlosti, na „fleku“ zastaví. Zde si musíme nutně uvědomit, že je velice markantní rozdíl mezi zastavením sporťáku, a kolosu, který váží 14 tun a je navíc z poloviny plný vody. Řidič hasičského vozu tak měl, lidsky řečeno, plné ruce i nohy práce, aby hasičského „obra“ zastavil tak, aniž by došlo ke střetu s osobákem,“ uvedla tehdy pražská policie prostřednictvím svého mluvčího Tomáše Hulana.

Youtube Video
Podívat se na video

Podle policie hrozila řidiči Porsche u správního orgánu pokuta ve výši až 10 tisíc korun a půlroční zákaz řízení. Správní orgán rozhodl u řidiče o uložení pokuty ve výši 1000 korun, a to pro několik přestupků, kterých se dle něj řidič Porsche dopustil. K dalším přestupkům, které byly v rámci této situace řešeny, ale zase naopak podle správního orgánu nedošlo.

Svůj pohled na věc vnesl na svém facebookovém profilu řidič Porsche. Ten zveřejnil také záznam z jeho palubní kamery. Doporučujeme přečíst a zhlédnout.

MrK, Týdeník Policie