logo

Řidič Renaultu přejel u Zvole do protisměru, kde se střetl s protijedoucí Octavií, její řidička utrpěla vážná zranění

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Zásah všech složek integrovaného záchranného systému si 29.listopadu po 18. hodině vyžádala vážná dopravní nehoda, ke které došlo na silnici I. třídy č. 44 v úseku obchvatu obce Zvole.

Podle prvotního šetření tam 53letý řidič s vozem Renault Master, jedoucí ve směru na Zábřeh, z prozatím přesně nezjištěných příčin přejel do protisměrné části komunikace, kde se čelně střetl s protijedoucím vozem Škoda Octavia. Za jeho volantem seděla mladá řidička, která při střetu utrpěla vážná zranění. Po prvotním ošetření byla zdravotnickou záchrannou službou převezena k ošetření do Fakultní nemocnice v Olomouci. Řidič dodávkového vozidla se na místě podrobil orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídil pod vlivem alkoholu. U zraněné řidičky byl nařízen odběr krve ve zdravotnickém zařízení. Škoda na zúčastněných vozidlech byla předběžně vyčíslena na 250 000 Kč.

Z důvodu prováděného šetření byla silnice v místě dopravní nehody v obou směrech uzavřena. K plnému obnovení provozu došlo krátce po 23. hodině.

Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k této dopravní nehodě došlo, jsou předmětem dalšího šetření.

por. Mgr. Jiřina Vybíhalová, Policie ČR