logo

Řidič Renaultu se na Jičínsku srazil se dvěma auty

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí 4. září krátce po patnácté hodině došlo na silnici II. třídy ve směru od Hořic na Miletín k dopravní nehodě.

Devětačtyřicetiletý řidič osobního motorového vozidla Renault Kangoo se v daném úseku zřejmě plně nevěnoval řízení a nepřizpůsobil rychlost svého vozidla aktuálnímu stavu silnice. Po přejetí horizontu zřejmě přehlédl vlevo odbočující vozidlo BMW 530, které v tu dobu řídil pětapadesátiletý muž. Řidič Renaultu měl na poslední chvíli strhnout řízení vlevo, přičemž došlo ke střetu pravé přední části vozidla značky Renault s levou zadní částí vozidla značky BMW. Následkem toho vyjel řidič Renaultu do protisměru, kde došlo k čelnímu střetu s vozidlem Peugeot 206, které v tu dobu řídila osmapadesátiletá žena. Vozidlo Peugeot bylo vlivem nárazu odhozeno na silniční betonový mostek.

Při nehodě utrpěla řidička Peugeotu zranění, se kterým byla letecky přepravena do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Řidič Renaultu byl se zraněním převezen do Oblastní nemocnice v Jičíně. Ke zranění dalších osob nedošlo. Policisté na místě provedenými dechovými zkouškami vyloučili požití alkoholu u všech zúčastněných řidičů. Celková škoda je předběžně vyčíslena na hodnotu přesahující 400 tisíc korun.

Přesná příčina dopravní nehody a samotná míra zavinění je v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.

nprap. Aleš Brendl, PČR