logo

Řidič Renaultu srazil v Ostravě dva chodce, oba utrpěli velmi vážná zranění

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ostravští policisté prověřují okolnosti další vážné dopravní nehody, při které došlo k těžkému poranění chodců. Ke skutku došlo dne 14. listopadu 2017 krátce před 22.30 hodin v Ostravě na ulici Nádražní. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že 28letý řidič vozu zn. Renault měl předjíždět před ním jedoucí vůz a došlo ke střetu s chodci.

Osmatřicetiletá žena a třiapadesátiletý muž měli přecházet ulici v úseku autobusové zastávky „Muglinovská.“ Při střetu utrpěli oba chodci vážná poranění, s dobou léčení zřejmě delší šesti týdnů.

K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Policisté provedli ohledání místa činu a jeho dokumentaci. Provedli výslechy, další budou ještě realizovány. Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta.

Tisková zpráva ZZS MSK:
Záchranáři ZZS MSK zasahovali v úterý 14. listopadu večer u vážné dopravní nehody v Ostravě. Před půl jedenáctou byli operátoři informováni o střetu osobního automobilu se dvěma osobami. Na místo události ihned vyjely tři týmy zdravotnické záchranné služby, a to z integrovaného bezpečnostního centra a ze stanoviště v Zábřehu. První posádka byla u postižených během šesti minut od převzetí výzvy k zásahu.

Třiapadesátiletý muž utrpěl při nehodě vážné poranění v oblasti hlavy. Zasahující lékař u něj zjistil poruchu vědomí, stav pacienta se rychle zhoršoval a byl život ohrožující. Záchranáři proto museli přistoupit k intubaci dýchacích cest a převedení muže na přístrojem řízenou ventilaci. Po podání nezbytných léků, naložení krčního límce a dalších opatřeních byl pacient předán na urgentním příjmu ostravské Fakultní nemocnice.

Žena ve věku osmatřiceti let byla dle svědků krátce po nehodě v bezvědomí, později se záchranáři již v kontaktu, utrpěla vícečetná vážná zranění. Byla ošetřena s poraněním hlavy, pánve a dolní končetiny. Poté, co jí byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče, zajistili záchranáři transport do FN Ostrava a předali postiženou do péče týmu tamního urgentního příjmu.

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková, Policie ČR + PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MSK