logo

Řidič se z havarované Felicie dokázal dostat, jeho spolujezdec v autě uhořel

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu po 21:00 hod. přijali dopravní policisté ze Skupiny dopravních nehod Český Krumlov oznámení o dopravní nehodě v obci Loučovice, kde došlo k těžkému zranění a úmrtí.

Na místo byli kromě nich vysláni i policisté z obvodních oddělení Lipno nad Vltavou a Horní Planá, neboť z důvodu vyšetřování bylo třeba odklonit provoz na komunikaci, spojující Lipensko s vnitrozemím.

Po příjezdu zjistili, že řidič osobního vozidla tovární značky Škoda Felicia, jedoucího od Lipna nad Vltavou, při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou dostal smyk, sjel do silniční vodoteče, kde následně čelně narazil do betonového mostku, vedoucího k rodinnému domu. Řidič (roč. 1989) stačil z vozidla vystoupit na vozovku, ale jeho spolucestující, sedící v předu, se již z vozidla nedostal. Vozidlo vzplálo a osoba uvnitř uhořela.

Těžce zraněného řidiče si převzali do péče pracovníci zdravotnické záchranné služby a požár vozu uhasili příslušníci Hasičského záchranného sboru.

Komunikace byla z důvodu vyšetřování uzavřena do 01:30 hod.

Případ vyšetřují českokrumlovští kriminalisté z oddělení obecné kriminality pro podezření ze spáchání zločinu Usmrcení z nedbalosti.

Od začátku letošního roku zemřelo při dopravních nehodách 64. osob.

por. Bc. Milan Bajcura, Policie ČR