logo

Řidič Seatu přejel na Jihlavsku do protisměru, kde se střetl s náklaďákem

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté integrovaného operačního střediska přijali v pondělí 2. října krátce kolem patnácté hodiny oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici I/38 mezi obcemi Vílanec a Suchá.

Na místo byla vyslána nejbližší policejní hlídka a hlídka z dopravního inspektorátu Jihlava. Policisté prvotním šetřením na místě zjistili, že čtyřiačtyřicetiletý řidič osobního motorového vozidla Seat Ibiza projížděl po silnici ve směru jízdy od obce Vílanec k obci Suchá. Z dosud nezjištěných příčin přejel s vozidlem do protisměrného jízdního pruhu, kde došlo k čelnímu střetu s nákladním motorovým vozidlem Mercedes Benz.

Nákladní vozidlo jelo ve směru jízdy od obce Suchá k obci Vílanec. Při dopravní nehodě si řidič osobního vozidla přivodil těžké zranění a z místa události byl letecky transportován do nemocnice v Brně. Ke zranění jiných osob nedošlo. Policisté provedli u obou řidičů dechové zkoušky s negativním výsledkem.

Po nehodě v době zásahu složek integrovaného záchranného systému a po dobu odstraňování následků dopravní nehody bylo místo zcela neprůjezdné. Obnovit v místě provoz se podařilo krátce před sedmnáctou hodinou. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 190 000 korun. Další okolnosti dopravní nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Jihlava.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, Policie ČR