logo

Řidič si fotil své auto na chodníku před ředitelstvím městské policie, poté ujížděl strážníkům

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Přímo před ředitelství městské policie ve Štefánikově ulici v Brně najel v pátek dopoledne po chodníku osobním autem třiapadesátiletý řidič. Vůz tam odstavil, a když ho pracovnice ostrahy přišla požádat, aby si přeparkoval a přestal chodník blokovat, začal vůči ní být agresivní a snažil se ji tělem odtlačit.

Vešla proto do budovy, odkud si přivolala na pomoc nejbližší hlídku, zatímco si řidič své auto na chodníku fotografoval z různých úhlů. Na výhrady civilní zaměstnankyně muž sice nebral ohled, jakmile však zaslechl majáky přijíždějící autohlídky, okamžitě nasedl do auta a začal ujíždět.

Strážníci ho pronásledovali Hrnčířskou a Bayerovou ulicí. Během jízdy řidič strážníkům kličkováním bránil v předjetí, najížděl do protisměru a prudce brzdil. Na křižovatce s Kotlářskou ulicí dokonce projel na červenou. Strážníci ovšem po celou dobu pronásledování předávali informace o jeho jízdě dalším dvěma hlídkám v nejbližším okolí.

Jedna z nich zahradila řidiči výjezd z jednosměrky v Botanické ulici, a tak se ocitl v sevření mezi dvěma služebními vozy. Ze svého automobilu vystoupil pod hrozbou namířené služební zbraně. Situaci potom zlehčoval a strážníkům své chování vysvětlil tak, že zákony jsou od toho, aby se porušovaly.

Případ městská policie předává kolegům z Policie České republiky pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu. Jejich hlídka již na místě provedla muži test na drogy i alkohol, požití návykových látek zkoušky nepotvrdily.

Mgr. Jakub Ghanem, MP Brno