logo

Řidič srazil na Žižkově mladou chodkyni a ujel, na Spořilově pak jiný řidič srazil dvě ženy

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté se obracejí na taxikáře s žádostí o pomoc v souvislosti se včerejší vážnou dopravní nehodou v ulici Koněvova v Praze 3.

Řidič osobního vozidla tam srazil chodkyni, vlivem čehož utrpěla vážná zranění. Místo, aby zastavil a poskytl zraněné první pomoc, sešlápl plyn a ujel neznámo kam.

Na místo tak okamžitě vyrazili záchranáři, kteří ženě poskytli první pomoc a odvezli ji do nemocnice.

Přivolaní policisté následně vozidlo, které mělo poškozenou přední kapotu a rozbité přední okno, nalezli v jedné z ulic na Žižkově. V souvislosti s touto nehodou zadrželi i dvě podezřelé osoby. Vzhledem ke skutečnosti, že dotyčné osoby byly zadrženy na jiném místě než bylo vozidlo nalezeno, předpokládáme, že se tam dopravili za využití taxi služby.

Proto se touto cestou obracíme na řidiče taxi a podobných služeb, zdali v inkriminovanou dobu nevezli podezřelou dvojici z ulic Roháčova nebo Koněvova k metru Ládví. Pokud ano, neváhejte a kontaktujte linku tísňového volání 158.

Dvě sražené chodkyně na Spořilově
Jiný řidič Fabie pak v pátek ráno srazil na pražském Spořilově dvě ženy. Chodkyně ve věku 44 a 66 let skončily v péči záchranářů a po zajištění a ošetření byly převezeny do nemocnice.

Okolnosti nehody vyšetřuje policie.

Sražená dívka na přechodu v Domažlicích
K dopravní nehodě v Domažlicích na křižovatce ulic Poděbradova, Prokopa Velikého a Komenského došlo dne 13. prosince 2018 v 18:28 hodin. Osmapadesátiletý řidič (cizinec) osobního automobilu tovární značky Seat Leon jedoucí ve směru od ulice Poděbradova projížděl rovně dále do ulice Komenského. Přitom ohrozil chodkyni, která přecházela pozemní komunikaci po přechodu pro chodce, a došlo ke střetu jeho vozidla s chodkyní.

Čtrnáctiletá dívka přecházela silnici z levé strany po přechodu pro chodce od náměstí Míru. Při dopravní nehodě došlo ke zranění chodkyně, která byla převezena do nemocnice v Domažlicích, kde byla hospitalizována. Přítomnost alkoholu byla u obou účastníků dopravní nehody vyloučena provedenou dechovou zkouškou elektronickým přístrojem.

Na osobním automobilu Škoda Fabia nevznikla žádná škoda, na věcech chodkyně byla škoda vyčíslena na 500 korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.

Sražená chodkyně na přechodu v Hradci Králové
Dne 13.12. v 9.30. jsme na lince 158 přijali oznámení od ženy, která uvedla, že na přechodu pro chodce v ulici Zborovská v Hradci Králové zachytila svým vozem Opel Vivaro přecházející chodkyni, kterou odvezla do nemocnice na ošetření.

Šestasedmdesátiletá žena šla od nemocnice k ulici Hradecká a řidička jela od křižovatky „Mileta“ směrem k Třebši v levém jízdním pruhu. V pravém pruhu stála odbočující sanitka, za kterou nebyla chodkyně vidět. Žena narazila do pravé boční části auta a spadla na zem.

Přivolaní policisté nehodu zadokumentovali a podrobili řidičku i chodkyni dechové zkoušce. Oba výsledky byly negativní. Kromě chodkyně nikdo další zranění neutrpěl. Škoda na vozidle nevznikla.
Přesná příčina a míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření hradeckých dopravních policistů.

MrK, Týdeník Policie + por. Mgr. Jan Rybanský, Policie ČR + por. Mgr. Dagmar Brožová, Policie ČR + por. Iva Kormošová, Policie ČR