logo

Řidič Subaru nepřežil u Držkova střet s kamionem

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý večer krátce po půl desáté hodině se na silnici první třídy číslo deset v katastru obce Držkov stala tragická dopravní nehoda.

Řidič s vozidlem Subaru Impreza jel ve směru od Držkova na Plavy, kde v klesání při průjezdu pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost povaze a stavu mokré vozovky. Následně ve smyku přejel do protisměru a narazil do protijedoucí nákladní soupravy Volvo s připojeným návěsem. Třiačtyřicetiletý řidič osobního vozidla na místě dopravní nehody zemřel.

Řidič nákladní soupravy zraněn nebyl a alkohol byl u něj vyloučen provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledek. K určení příčiny smrti řidiče vozu Subaru Impreza byla nařízena soudní pitva.

Předběžná výše způsobené škody činí částku 220.000,- Kč. Kriminalisté z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou, kteří v současné době veškeré okolnosti této dopravní nehody šetří, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti.

„Na operační středisko HZS LK byla událost oznámena v úterý ve 21:41 hodin. Po příjezdu na místo zásahu provedly jednotky protipožární opatření na obou vozech, usměrnily provoz na komunikaci a pomocí hydraulických vyprošťovacích nástrojů dostaly řidiče z havarovaného osobního automobilu ven. Ten bohužel přes veškerou péči záchranářů zraněním na místě podlehl. Policie ČR převzala místo zásahu k došetření příčin dopravní nehody. Komunikace byla přes tři hodiny zcela uzavřena. Profesionální hasiči z Jablonce nad Nisou a Tanvaldu, kteří na místě zasahovali, poskytli technickou podporu při odtahu vozidel a úklidu vozovky ve spolupráci s ostatními složkami IZS při šetření nehody. Zpět na základnu dorazily jednotky ve středu v 1:30 hodin po půlnoci,“ uvedla k nehodě mluvčí libereckých hasičů Pavlína Bílková.

nprap. Dagmar Sochorová, PČR