logo

Řidič Superbu vjel na železniční přejezd, kde se střetl s vlakem, při nehodě bylo lehce zraněno dítě

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek 9. srpna 2018 v 19:25 hodin došlo na nezabezpečeném železničním přejezdu v ulici Příhon v Kostelci na Hané k dopravní nehodě osobního automobilu s osobním vlakem.

Třiatřicetiletý řidič Škody Superb na přejezd z dosud přesně nezjištěných příčin vjel v době, kdy k němu ve směru od Prostějova přijížděl osobní vlak. Došlo ke střetu přední části vlakové soupravy s pravou zadní částí automobilu. Po nárazu byl automobil odhozen mimo železniční přejezd, kde porazil dopravní značku.

Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění sedmiletého chlapce, jedoucího ve vozidle Škoda. Ten byl Leteckou záchrannou službou transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Ve vlaku cestovalo 15 cestujících a strojvůdce. Zranění dalších osob nebylo zjištěno.

Došlo k hmotné škodě na vozidle Škoda, na osobním vlaku a dopravní značce. Ta byla předběžně vyčíslena na 90 tisíc korun. Na železniční trati ke škodě nedošlo. Alkohol u řidiče automobilu i u strojvůdce policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Po dobu šetření okolností nehody byla na trati až do 22:00 hodin výluka a provoz byl nahrazen autobusy.

por. Mgr. František Kořínek, Policie ČR