logo

Řidič sypače čekal na pomoc po nehodě, zaklíněný v kabině, několik hodin

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 1.2. přijal operátor tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o vážné dopravní nehodě sypače na silnici mezi obcí Doubek a Hradešín.

K místu události ihned vyjely dvě jednotky profesionálních hasičů a to z Říčan a Českého Brodu. Po příjezdu k nehodě bylo zjištěno, že ve zcela zdemolované kabině je zaklíněný těžce zraněný řidič. Hasiči ho pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprostili a předali do péče pozemní posádky zdravotnické záchranné služby.

Vzhledem k rozsahu poraněný byl na místo vyslán také vrtulník letecké záchranné služby, do kterého ho následně všechny složky Integrovaného záchranného systému pomohly v hlubokém sněhu transportovat.

Bohužel smutné na této nehodě je bezohlednost okolo jedoucích řidičů, kdy ani jeden z nich nezastavil, popřípadě nezavolal na tísňovou linku, aby nehodu oznámil a řidič byl v kabině zaklíněn několik hodin. Našel ho až dispečer podle signálu GPS, kdy se mu řidič nehlásil na vysílačce. Příčina nehody je předmětem dalšího vyšetřování.

nprap. Petr Svoboda, HZS SČK