logo

Řidič traktoru nedal přednost motorkáři, který následně naboural do osobního vozu

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí 4. června krátce před 15. hodinou došlo na křižovatce ulic Úpická a Zemědělská ve Rtyni v Podkrkonoší k dopravní nehodě. Dle doposud zjištěných skutečností zde řidič traktoru s přívěsem přijíždějící z vedlejší komunikace pravděpodobně nerespektoval dopravní značku „Dej přednost v jízdě“ a odbočil doprava.

Do křižovatky pak měl vjet ve chvíli, když po hlavní silnici zleva přijížděl motocykl Honda. Jeho řidič uvedl, že ve snaze zabránit kolizi s traktorem prudce brzdil, ale na mokré vozovce dostal smyk a svůj stroj položil na bok. Následně v protisměru narazil do vozidla Volvo. Dopravní policisté při šetření nehody zjistili, že řidič traktorové soupravy si samotné události ani nevšiml a pokračoval v jízdě. Za nedlouho jej však vypátrali.

Přítomnost alkoholu u řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Motorkář se svým spolujezdcem podstoupili ošetření v trutnovské nemocnici a byli propuštěni do domácí péče. Ostatní neutrpěli žádné zranění. Účastníci nehody si vyčísli předběžnou škodu na částku téměř 60 tisíc korun.

prap. Lukáš Vincenc, Policie ČR