logo

Řidič traktoru se ve Velkých Losinách lekl protijedoucího náklaďáku, strhl řízení, srazil chodkyni a narazil do plotu

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí 24. září 2018 krátce po desáté hodině dopoledne přijali policisté oznámení, že na silnici I. třídy č. 44 ve Velkých Losinách došlo k dopravní nehodě, při které byla po střetu s traktorem zraněna chodkyně.

Podle prvotního šetření se 35letý řidič jízdní soupravy složené z traktoru a přívěsu v pravotočivé zatáčce ve směru jízdy k obci Rapotín lekl protijedoucího nákladního vozidla. Na vzniklou situaci měl zareagovat přibrzděním a stržením řízení vpravo. V důsledku tohoto manévru mělo dojít k rozpohybování jízdní soupravy do stran a následnému střetu pravé boční části traktoru s chodkyní, která šla po levé straně silnice jako poslední ze čtyř chodců, majících namířeno do centra obce.

Po střetu s chodkyní vyjel řidič vpravo mimo silnici a přední částí traktoru narazil do dřevěného oplocení zámecké zahrady. Podle prvotních informací utrpěla chodkyně lehké zranění. Zdravotnickou záchrannou službou byla převezena k ošetření do šumperské nemocnice. Jak řidič, tak chodkyně, se podrobili dechové zkoušce, která vyloučila, že by byli ovlivněni alkoholickými nápoji. Škoda na traktoru byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun, na poškozeném plotu na 10 tisíc korun.

Přesné příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k této dopravní nehodě došlo, jsou předmětem dalšího šetření policistů.

por. Mgr. Jiřina Vybíhalová, Policie ČR