logo

Řidič v Brně ujížděl policistům po dálnici v protisměru, honičku ukončila až střelba

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Úterní noc byla pro policisty opravdu velmi krušná. Hlídka cizinecké policie projížděla ulicí Křenovou v Brně, když ji zaujalo vozidlo s tmavými skly a rakouskou registrační značkou. Když vozidlo kolegové vylustrovali, zjistili, že po vozidle se pátrá v celém Schengenském prostoru.

Před policisty jelo vozidlo VW, ale registrační značka patřila na Mercedes. Policisté se snažili vozidlo zastavit, ale řidič na výzvy hlídky nereagoval. Řítil se centrem města agresivní a rychlou jízdou, do pronásledování se musely zapojit další hlídky.

Na ulici Rooseveltova porazil dopravní značky, kdy museli i lidé na chodníku uskakovat, nezastavil jej ani zátaras policejních aut. Honička pokračovala dál, řidič se snažil setřást policejní hlídky a jeho cesta směřovala na dálnici.

Přes Zvonařku na ul. Hněvkovského, kde je dopravní omezení, prorážel dopravní značení, najel do protisměru na dálnici D2, kde pokračoval v protisměrné jízdě na přivaděč, ale výstřely ze služební zbraně jej těsně před vjezdem na D1 zastavily.

Po cestě posádka vozidla z auta vyhodila samopal zabalený v ručníku. Při kontrole vozidla, byly nalezeny další zbraně, několik nábojů a zásobníků, pytle s neznámou zelenou sušinou a další registrační značky.

Posádku vozidla tvořilo 5 cizinců, u řidiče byl proveden test na OPL, který byl pozitivní. Dál probíhá vyšetřování případu, státní zástupce podal u všech pěti cizinců návrh na vazbu.

nprap. Petra Hrůzová, Policie ČR