logo

Řidič v Praze srazil čtyři chodce, dva z nich nehodu nepřežili

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve Švehlově ulici v pražské Hostivaři došlo v úterý odpoledne k vážné dopravní nehodě.

Po přechodu pro chodce přecházelo několik lidí. Podle prvotních informací měli jít na zelenou. Přijíždějící 67 letý řidič Škody Fabie Combi ze zatím neznámých příčin tyto chodce srazil. Celkem narazil do čtyř osob.

Na místo nehody byly vyslány hlídky Policie ČR, včetně Oddělení řízení dopravy, Oddělení dopravních nehod, či PMJ Praha, včetně velitele policie. Na místo byly vyslány také posádky ZZS HMP, včetně lékařské posádky, Inspektora provozu, ředitele ZZS HMP a jeho náměstka a k místu vzlétl také vrtulník LZS Kryštof 01.

Ještě před příjezdem záchranných složek začali sraženým osobám poskytovat první pomoc svědci. Byl mezi nimi také jeden z pražských dobrovolných hasičů, který měl u sebe zdravotnický batoh. Společně s dalšími svědky zahájil resuscitaci.

Bohužel přivolaný lékař musel konstatovat smrt u jednoho muže a jedné ženy. Další dvě ženy skončily v péči záchranářů, kteří je transportovali do nemocnice. Jedna z žen utrpěla vážná mnohačetná poranění a byla převezena na ARO vinohradské nemocnice. Druhá žena utrpěla poranění ruky a byla převezena na ortopedii.

Švehlova ulice byla obousměrně uzavřena. Dopravu odkláněli policisté. Těm na místě asistovali také strážníci MP Praha. Na místo dorazil krizový intervent a povoláni byli kriminalisté. Ti teď společně s dopravními policisty šetří veškeré okolnosti nehody. Na místo vyjížděl také koroner ZZS HMP.

U 67 letého řidiče Fabie vyloučili policisté přítomnost alkoholu i drog.

MrK, Týdeník Policie